З організатора концерту, що не розібравшись сплатив роялті на користь асоціації "Дім авторів музики в Україні" суд стягнув майже 1,1 млн. грн. авторської винагороди. 18.01.2013 р. Подільский районний суд міста Києва поставив крапку у показовій справі, щодо того, хто в Україні дійсно має право збирати роялті за використання музичних творів.

Олександр Нікітін, есперт з питань інтелектуальної власності

Як відомо, 04.08.2012 р. всесвітньо відома співачка Мадонна виступала з концертом в м.Києві на НСК "Олімпійський". Організатором концерту виступало ТОВ "Мєльніца інтернешнл". Перемовини щодо виплати авторської винагороди проводила Українська ліга авторських і суміжних прав (УЛАСП), що має на це відповідні повноваження як від іноземних правовласників (через їх українських представників) так і від ДП "Українське агентство авторських та суміжних прав". Відповідно до законодавства сума роялті визначена у розмірі 5% від вартості проданих квитків, які необхідно було сплатити на користь авторів.

Але організатор концерту, мабуть з метою економії, вирішив звернутись до організації яка декларувала наявність в неї відповідних прав, але як з’ясувалось, відповідних прав не має. Такою організацією виступила Асоціація "Дім авторів музики в Україні" (ДАМвУ).

Фахівцями УЛАСПу була здійснена фіксація концерту, за допомогою організацій-правовласників США були зібрані необхідні документи, після чого, було подано позов до суду про стягнення 1.089.878,00 грн. до організатора концерту (ТОВ "Мєльніца інтернешнл"), третя особа на боці відповідача – ДАМвУ. Відповідач залучив до участі в справі одну з найкращих (і мабуть найдорожчих) юридичних фірм Києва, - АК "Коннов і Созановський", але навіть участь високо фахових юристів не змогло спростувати того факту, що у ДАМвУ не було права надавати дозвіл на використання співачкою Мадонною відповідних творів.

18.01.2012 р. Подільский районний суд міста Києва постановив рішення яким стягнув з ТОВ "Мєльніца інтернешнл" на користь 46 іноземних авторів (у тому числі самої Мадонні (Madonna Louise Ciccone) 1.089.878,00 грн.

Зараз той же суд також розглядає справу за позовом знов таки до ТОВ "Мєльніца інтернешнл" (третя особа ДАМвУ) про стягнення роялті за використання творів використаних на концерті групою Red Hot Chili Peppers. Позов також заявлений на значну суму.

Таким чином, організатор концерту, який не розібравшись сплатив роялті організації, що не мала відповідних прав (ДАМвУ), може втратити не тільки кошти, що сплатив цій організації та юристам, а й більше ніж півтора мільйонів гривен.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: суд штраф авторское право концерт мадонна
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2683