В Україні з’явиться Науково-виробничий комплекс із мікронального розмноження та виробництва елітних саджанців винограду.

Зараз для закладання нових виноградників ми імпортуємо приблизно 50 відсотків посадкового матеріалу. Тому втрачаємо власні здобутки і потенціал у цій галузі. А такого мускату, як вирощують у Криму, немає ніде у світі. До того ж, імпортні саджанці більш чутливі до холодних украЇнських зим, ніж наші. А часто ще й заражені різними вірусами. Водночас Національний Інститут Винограду і Вина  "Магарач" через застарілу матеріально-технічну базу не може задовольнити потреб вітчизняних господарств у посадковому матеріалі.

Володимир Лиховський, начальник відділу селекції, генетики винограду та ампелографії, кандидат сільськогосподарських наук: "Нам необходимо создавать новую экспериментально-техническую базу. Имеется ввиду для того, чтобы мы могли выращивать и обеспечивать в полном объеме посадочным материалом категории "Вихідний" питомниководческие хозяйства для закладки базовых маточников и  потом дальнейшего производства своего собственного сертифицированного посадочного материала"

Для розв"язання цієї проблеми у селі Відрадному збудують сучасний науково-виробничий комплекс. Там здійснюватимуть повний цикл селекційного процесу зі створення нових сортів винограду.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: производство виноград институт магарач саженцы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2295