Національний кадастр України вже містить дані про понад 18 мільйонів держактів на землю. 36 мільйонів аркушів розробники оцифрували всього за 3 місяці. Крім того, в базі є карта ґрунтів, межі населених пунктів і областей - майже 40 тисяч об'єктів. А ще дороги, залізниця, водні й лісові ресурси. Усе це відкрили на публічній кадастровій карті з 1 січня.

Андрій Тарнопольський, генеральний директор ДП "Центр ДЗК": " Публичная кадастровая карта это лишь часть системы ведения кадастра, это то, что предназначена для открытого доступа, все, что касается наполнения самого государственного земельного кадастра, то там значительно больше данных, которые ближайшее время будут туда поступать.  Более того будут расширяться функции этой системы, она будет становиться не только кадастровой, а и выполнять функции управления земельными ресурсами".

З 1 січня розпочато 2-й етап наповнення кадастру.  У систему заливають інформацію про рельєфи, якість ґрунтів і природно-заповідні зони. Сюди додадуть ще й цільове призначення  і нормативно-грошову оцінку наділів. Її провели вже на 99 відсотках площ.

Сергій Тимченко, голова Держземагентства: "  Что даст нам возможность дальше продвигаться к построению системы геопространственных данных, где мы можем погрузить электронные слои недр водных пространств, лесных пространств. Где мы можем подгрузить сети, коммуникации подземные наземные архитектуру и сделать глобальную базу данных, где будут отображены все ресурсы".

Публічну кадастрову карту інтенсивно вдосконалюють

Що більше обростатиме "шарами" державний земельний кадастр, то більше можливостей відкриватиме. Інформація про ґрунти відображає родючість і дасть змогу збільшити ефективність у сільському господарстві, поліпшити обробку землі. Залежно від рельєфів визначають, чи потрібні заходи проти руйнування ґрунтів. А головне - усі дані будуть обробляти і контролювати в одному місці. Тож мають стати прозорими. 

Сергій Кубах, керівник проекту Світового банку"Развитие дальнейшее законодательства этот кадастр способен вносить данные, содержать данные и способен развиваться с тем, чтобы переходить и вести регистрацию и собственно весь учет всей недвижимости, которая в Украине и других природных ресурсов".

А ось особистих відомостей про власників нерухомості або орендарів у відкритому доступі поки що немає. Це суперечить закону про захист персональних даних. У Держземагенстві кажуть, у світі протилежна практика. Та й громадяни іншої думки. За проектом Світового банку паралельно з кадастровою реформою проводили соціологічні опитування.

Забудова столиці стане прозорою

Олександр Гончарук, старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України: "Більшість опитаних усіх категорій вважають, що така інформація може бути відкрита за бажанням власника, або за плату. Більше того, всі хто має намір продавати, хочуть щоб вона була відкрита для покупців  абсолютно і безплатно".

Найбільших успіхів у складенні національних кадастрів досягли пострадянські країни, кажуть експерти. Тоді як у нас земля була колективною власністю, Європа "набивала ґулі" на об'єднанні даних в одну базу. Тож нині країни Співдружності враховують найкращий досвід.

Реєстрацію землі пришвидшать і здешевлять

Сергій Кубах, керівник проекту Світового банку:  " Здесь применяются все лучшие директивы и предложения, которые существуют по их созданию. Это прежде всего та самая публичная кадастровая карта, которая дает возможность собственникам самим контролировать, выявлять ошибки и об этих ошибках сообщать".

Наповнення кадастрів і уточнення даних - процес не одного року. Більшість держав у світі працюють над цим кілька десятиліть. Приміром, Швеція - із сімдесятих років. Та сама Німеччина і досі об'єднує бази даних поземельних книг і різних мап. У Великій Британії кадастру як такого взагалі не ведуть. Є реєстр прав власності, який містить і  картографічні дані, кажуть фахівці. Україна чи не остання долучилась до пострадянських сусідів. Відтак і перехідні періоди маємо значно скоротити.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: земля госземагентство кадастр кадастровый номер
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4164
Загрузка...
Загрузка...