Зареєструвати ділянку чи продати її  уже стало легше, запевняють чиновники. Водночас переважну більшість процесів переводять у автоматичний режим. А в відкриту з 1-го січня публічну кадастрову карту вводять технічні новинки.

Публічну кадастрову карту інтенсивно вдосконалюють. Органи земельних ресурсів запустили спеціальний модуль, який знаходитиме ділянки, яких поки що немає на мапі. Вона показує лише ті наділи, які вже перераховані в єдину систему координат. Нова база уніфікувала понад півтори тисячі систем і півсотні мільйонів ділянок, що з'явилися в Україні за останні 20 років. 

Андрій Степічев, радник голови Держземагентства: " То есть человек пытается найти свой участок вручную - открывает свой город, свой район, пытается найти участок на своей улице или в своем садовом товариществе.  Если он этот участок не находит, он может ввести свой кадастровый номер, там есть функция поиска. Этот номер будет искаться уже не в системе координат  УСК - 2000, а во всей базе, то есть там, где были локальные системы координат и физически не возможно его отобразить на карте".

Завдяки такому модулю землевласники отримають щось на кшталт виписки з публічної кадастрової карти. На екрані відобразяться межі, номер ділянки і її цільове призначення. Так можна переконатися, що наділ є у базі даних. А після перерахунку до єдиної системи координат, УСК - 2000, ділянки повноцінно включать до системи.

Андрій Мартин, член асоціації "Земельна спілка України": "Насправді всі ці проблеми земельного кадастру були й раніше, просто вони були прихованими, тепер ми їх всі бачимо, а публічність - це перший крок до оздоровлення, коли ми будемо бачити, що там дійсно твориться, тому можливо. Кадастр поступово буде наповнюватись тільки якісною інформацією, тому що тепер можна буде проконтролювати  кожну межу, кожен об'єкт".

Відповідно до закону про земельний кадастр, з 1 січня публічна карта об'єднала інформацію про землі в Україні. Ще й дані про наділи у Києві стали доступними громадськості. До 2013-ого столичними землями опікувалася окрема структура. Всупереч законодавству, кажуть фахівці. Київзем підпорядковувався міськдержадміністрації, тоді як по всій країні реєстрацію землі вів Держкомзем. З 1 січня відомості про ділянки у столиці КМДА повинна передати до Держземагентства.

Сергій Тимченко, голова Держземагентства: " Этот закон - это единая база, то есть они должны передать всю информацию и вести регистрацию в единой базе для всей Украины. Это разбивает просто напрочь ,все их черные кассы и коррупционные схемы.  Сами граждане прежде всего получат комфорт, а государство получит  возможность на публичной карте не видеть белое пятно, а город Киев".

У КМДА "розсекречувати" дані про землю не поспішають. Досі триває передача до Держземагенства технічної документації та архівів, кажуть фахівці. Тим часом громадянам зміни до вподоби. Скаржаться, раніше процес оформлення ділянки у столиці був заплутаним і непрозорим.  

Багаторічні процедури отримання актів на землю відійдуть у минуле. З 1 січня новим землевласникам в Укрдержреєстрі видаватимуть свідотство про право власності. А реєструвати ділянки так само будуть органи Держземагенства. Однак змінювати "старі" акти не потрібно, наголошують фахівці. Виняток - якщо  змінюється власник землі. Тоді нотаріус видає витяг із реєстру речових прав.

Ольга Сич, керівник відділу реєстрації земель : " Людина змушена була йти до нотаріуса, посвідчувати, коли був правочин, нотаріус ставив відмітку і тоді людина поверталася в земельні ресурси, тут вносили зміни в поземельну книгу.  Все одно в дві інстанції ходили, то на сьогоднішній день, вже, коли там все зареєстровано, то нотаріус тут же ж має доступ   -  він роздрукував витяг, самостійно, людині не треба нікуди за ним звертатись і після вчинення правочину нотаріус самостійно вносить зміни до реєстру речових прав".

Так само спрощено і процес реєстрації землі. Зайві довідки скасували. З грудня 2012-го розпустили земельні комісії. І тепер, аби погодити проект ділянки, замість 5 різних висновків, максимум, знадобиться один. Приміром, щоб отримати наділ під садівництво, треба  дістати згоду лише управління земельних ресурсів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: карта госземагентство кадастровый номер
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 7046
Загрузка...
Загрузка...