Згорів архів - дані збереглися. В Україні створили електронний кадастр і публічну карту. Навіть якщо паперові документи загублять, електронний варіант усе одно залишиться в базі. Зараз виправляють неточності і розширюють кадастр.

Відомості про землю більше не зберігатимуться в комірних книгах по районних архівах. Відтепер уся інформація – в електронній формі  і в єдиній системі. Створення саме такої цілісної картини й передбачав Закон про Державний земельний кадастр. Усі старі карти і папери інвентаризували, уніфікували і перевели в електронний вигляд. Врешті відкрили і для громадян доступ через інтернет.

Зареєструвати земельну ділянку тепер можна за лічені хвилини

Сергій Тимченко, голова Держземагенстства: " Впервые за 20 лет земельной реформы информация о земле стала доступна и каждый гражданин в он-лайн режиме он может видеть всю ситуацию, все земельные участки, получать информацию о границах области, районов".

Із 1 січня електронний кадастр запрацював. Аби це сталося, 17 мільйонів держактів спочатку відскакували. Групи фахівців їздили до кожного району зі спеціальним обладнанням. Потім дані обробляли. І відразу завантажували у комп’ютер. Утім левову частку інформації уточнювали вручну, додають в установі. Приміром, є акти, де вказано кілька власників або ділянок.

Ігор Васильєв, директор департаменту методичного та інформаційного забезпечення ДП "Центру ДЗК": "Но есть и большое количество госактов, которые были заполнены или полностью или частично вручную, то здесь конечно распознавание давало менее положительный результат, соответственно там появлялась ручная работа, для того, чтобы люди уже эту информацию до внесли уже непосредственно с госакта". 

Цифровий архів створили менше ніж за 5 місяців. Це рекордні строки, кажуть міжнародні експерти. Типовим є термін у 2-3 роки, і це за меншої кількості від сканованих файлів. На базі о цифрованих держактів створили реєстри. Для кожного району - свій.

" Серія, номер кожного державного акту, прізвище, ім’я, по-батькові власника земельної ділянки, площа, також одиниці виміру, також кадастровий номер земельної ділянки".

Незалежна експертиза перевірила якість Національної кадастрової системи

Аби відобразити інформацію про ділянки на карті - завантажили так звані обмінні файли, тобто дані про землю в електронній формі. Але такі створювали тільки останні 10 років. І лише такі наділи мають кадастрові номери. Решті їх присвоюватимуть окремо, і вони теж відобразяться в кадастрі та на публічній карті. На мапу вже нанесли межі областей і районів. Нині ж працюють над кордонами селищних рад і населених пунктів.

" Границы в принципе, между советами повторят очертания друг друга, но видны и некоторые расхождения, которые связаны с отсутствием материалов, как с тем, что материалы требуют уточнения уже землеустроителей на уровне местного совета"

Для внесення до кадастру готують також дані про ґрунти агропризначення. Спрощений варіант цієї інформації вже є на публічній кадастровій карті. У кадастрі буде детальніший. Він  міститиме ще й вказівки про сівозміни та характеристику сільгоспнаділів. Експерти кажуть, дані про якість земель украй необхідні.

Павло Кулинич, юридичний радник інвестиційного проекту: " Ми поки що не використовуємо інформацію про землю в повному обсязі, зокрема про якісний стан земель. Вона не використовується достатньо і в плануванні, і в архітектурі. Це зможемо побачити, зрозуміти, коли в нас буде повноцінний земельний кадастр".

Щоб уся розпорошена інформація про ґрунти, зібрана по місцевих архівах, була зрозуміла, кожен об'єкт підкріплюють "легендою". Приміром, на карті Тернопільської області таких умовних позначень - понад 55 тисяч.

Всемирный банк проверяет земельный кадастр Украины

Кадастр відображатиме також нормативно-грошовУ оцінку наділів. Зараз такі відомості зводять у єдине поле розрахунків, аби залити до кадастрової системи. До речі, ця інформація також відображатиметься на Публічній кадастровій карті.

Головне, в електронній базі є усі оцифровані документи про українські землі. З одного боку - це підтверджує достовірність даних, занесених у базу. З - іншого, дозволить оперативно виправляти технічні помилки. Усе - централізовано. Так зникає проблема згорілих архівів і зниклих документів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: земля реформа госземагентство кадастр
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2486