Забудова столиці стане прозорою. Обіцяють розробники електронного містобудівного кадастру. Інформація про будь-яку будівлю буде доступна онлайн.

Публічну кадастрову карту інтенсивно вдосконалюють

Поки що система працює у тестовому режимі. А вже через півроку обіцяють запустити на повну. Туди внесуть дані про усі об'єкти нерухомості, інфраструктури та поточної і перспективної забудови. Прості громадяни зможуть отримати відомості про своє майно та будівельні плани, які їх стосуються.

Андрій Вавриш, заступник директора департаменту Містобудування: "Чи то генеральний план, чи то містобудівна документація, чи то проекти будівництва якихось обьєктів, які до вас, ну, на вас впливають, наприклад, сусіди від вас,  будь яка інформація, яка стосується подальшої долі територій, ваших територій власних, цей ресурс відкриває її для всіх".

А ось інвесторам це суттєво полегшить життя. Не треба буде бігати кабінетами чиновників, аби зібрати інформацію про потрібну земельну ділянку.

Євген Лішанський, генеральний директор інституту "Міськцивільпроект": "Позволяет конкретно в пространстве определить обьект, получить все ограничения буть-то подтопление, затопление,  ограничение по историческим каким-то соображениям, чего можно, чего нельзя в какой-то зоне, шум, загрязнение воздушного басейна".

Якщо досі на збирання довідок доводилось витрачати кілька місяців - в електроному режимі вистачить кількох днів. Інформація про всі наявні комунікації та їх зміни теж вноситимуть до кадастру.

Андрій Вавриш, заступник директора департаменту Містобудування: "Потім будуть долучатися окремі підрозділи, наприклад, буде долучатися водоканал, київенерго , їх потім будуть переводити на роботу через таку систему. І звіно, це стане об"єктом, який можна у вільному режимі отримати, це не означає , що кожен громадянин може прийти і глянути про іншого громадянина інформацію. Ні звісно є певні рівні".

Реєстрацію землі пришвидшать і здешевлять

Але авторизувавшись як інвестор за окремим запитом можна буде отримати усю технічну інформацію про певний об'єкт. А в перспективі чиновники обіцяють навіть відкрити для громадськості  ділянки, доступні для забудови.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: киев земля реформа карта госземагентство кадастр кадастровый номер
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2462