Зареєструвати земельну ділянку стало дешевше.  Тепер необхідні документи оформлюють у одному кабінеті й без черг.Реєструємо земельну ділянку за лічені хвилини! Новації успішно запрацювали з 1 січня. Тепер практично немає ручної писанини, а обробку інформації повністю автоматизували. Скоротили і ланцюг чиновників, задіяних у процесі. Тепер усе виконують кадастрові реєстратори.

Володимир Гаращенко, державний кадастровий реєстратор: "  Відкриваємо електронний документ, який надала нам землевпорядна організація, створюємо запит, автоматично усі поля заповнені - інформація підгружається з електронного документа. Прізвище ім’я по-батькові, ідентифікаційний код - усі паспортні дані, адреса проживання. Раніше це все приходилось вбивати вручну".

Національний кадастр України містить понад 18 млн. держактів на землю

Кадастровий план і каталог координат кліком потрапляють у систему.  Після - формують номер заяви. І на сайті центру державного земельного кадастру можна перевірити її виконання. Приміром, якщо реєстрацію наділу від імені майбутнього власника здійснює землевпорядник. 

Павло Шевченко, дериктор департаменту інформаційних технологій ДП "Центр ДЗК":  " Мы даем возможность по номеру этого заявления по последним 4 цифрам ввести в систему их в интернете и увидеть состояние выполнения вашего заявления. То есть ,в какой стадии он находится - на рассмотрении, уже закончено, либо там формируется отказ   и вы в любой момент можете видеть, что делает регистратор с вашим заявлением".

Важливий етап - перевірка документів. Реєстратор обов'язково ознайомлюється з планом наділу та звіряє, чи правильно лягла ділянка на кадастровій карті. Коли все добре - реєстрацію погоджують. Усі етапи забирають лічені хвилини.

Оксана Панчук, заступник начальника управління Дерземагентства у Бориспільському районі:  " Легше саме головне тим, що реєстратор безпосередньо має доступ до Національної кадастрової системи, раніше реєстратори такого доступу не мали і були як посередники між реєстром бази даних і громадянами".

Раніше аби присвоїти ділянці кадастровий номер, документи передавали в обласний центр - у філію державного земельного кадастру. І чекали відповіді. Фактично власники до органів земле ресурсів ходили двічі. Процедура могла тривати й місяцями. Нині ж кадастровий номер і поземельну книгу система формує автоматично. Ще кілька секунд - готовий витяг і обмінний файл для реєстру речових прав. Ділянка - зареєстрована! І за кілька днів її можна побачити на публічній карті.

Кадастрова система України має визначитись із фінансуванням

Леся Булгакова, заступник директора землевпорядної організації: " Клієнтам подобається. Усе - нове, вони насторожені, але вони отримують швидко документи і завжди раді цьому. Пояснюємо, що скоротяться терміни виконання документації за рахунок того, що скоріше працює нова система".

Якщо подані документи оформленні без помилок - процедура реєстрації триває не більше ніж 5 хвилин. Хоча законодавство відводить на це 14 днів. Громадяни оцінили новації.

Тамара Денисенко, оформляє право власності на ділянку: " Взагалі було б зовсім зручно якби пакет документів віддали в одне місце і отримали. Уже свідоцтво на право власності на землю - оце було б прекрасно".

Нині ж ділянку реєструють в Держземагенстві, а право власності на неї - при Мін'юсті. Аби дозволити державним кадастровим реєстраторам відзначати власника в базі Укрдержреєстру, необхідні зміни до законодавства, кажуть фахівці. І додають - запроваджені новації в органах земресурсів мінімізували людський фактор. Технології дозволяють уникати "ручних" помилок, які накопичили до цього за 20 років.

Павло Шевченко, дериктор департаменту інформаційних технологій ДП "Центр ДЗК": " Технически мы сделали очень много методов и функций, сделали много баз, много информации внесли  в эту систему для того, чтобы это все так легко подавалось регистратору".

Всемирный банк проверяет земельный кадастр Украины

Махінації неможливі, а паперова тяганина відійшла в минуле. Доступ до національної кадастрової системи суворо персоніфікований. Кожен реєстратор має індивідуальний електронний ключ, коли його активують - система перевіряє хто. Програмний комплекс новий. Аби підготувати працівників - створили спеціальну демо- програму.

" Для того, щоб розпочати державну реєстрацію земельної ділянки  - натисніть кнопку додати запит"

Безперебійну роботу кадастрової системи забезпечує електронна служба підтримки. Реєстратори можуть звернутись із питаннями і миттєво отримати допомогу. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: земля система госземагентство кадастр
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 7133